حكايت بالاترين در جهان آزاد و آزادی بيان!

در ميان آمريكائی ها آزادی بيان كه برای كسب آن خونها ريخته شده حكم يك پيام الهی را دارد. در اين كشور رعايت نكردن و سانسور آزادی بيان يك جرم محسوب ميشود. البته اين اصل Freedom Of Speech يك اصل قانون اساسی آمريكاست. قانون اساسی برای مردم آمريكا بسيار امر مهمی است كه نه تنها هر شهروند آمريكايی به آن متعهد و پاييند است بلكه يك عرق ملّی محسوب ميشود. برای اين قوانين چه خونها كه ريخته نشده وهم شهروندان و و هم هيأت حاكمه رعايت نكردن آن را سرپيچی از قانون و جرم محسوب ميكنند. 
برعكس در كشور ما ايران، حاكمان اين حق را به خود ميدهند كه مردم را سانسور كنند و صداي آنها را در گلو خفه كنند. 
سايت بالاترين دراهداف خود نوشته است: « ابزاری است برای به اشتراک گذاشتن، خواندن و بحث و تبادل نظر در مورد لینک‌هایی که تک تک کاربران » در چهارچوب قوانين از منابع گوناگون به این سایت ارسال می کنند. عضویت در بالاترین برای افراد بالغ آزاد است و برای عضویت در بالاترین احتیاج به یک نام کاربری و آدرس ایمیل معتبر می باشد. 
اين شرایط به كاربران ایرانی با هر عقیده و مرامی این امکان را داده كه در کشوری كه سانسور خبری، فيلترينگ بيداد ميكند، در كشوری كه بيان هر گونه مخالفت حكم مرگ را به دنبال دارد، كاربران از اين طريق سعی بربیان دیدگاهها و انتشار اخبار مورد توجه و علاقه خود را دارند و برای آگاهی و بردن اطلاعات در داخل كشور سانسور شده مان در چهار چوب و رعايت قوانين بالاترين فعالیت می کنند. طبیعی است که مراجعه و فعالیت بر روی سایت بالاترین فقط به همین یک دلیل است . مخصوصا مخالفین این رژیم قرون وسطایی اگر بدانند که برخی قوانین آن به سانسور مشابه جمهوری اسلامی پهلو میزند، مانند رسانه های داخلی آنرا تحریم کرده و عطایش را به لقایش بخشیده تا ارزانی همان طرفداران جمهوری اسلامی باشد.
با كمال تأسف همواره شاهد بوده ایم که در باره بخشی از کاربران که موضع مخالف جمهوری اسلامی را دارند اعمال سانسور و ایجاد محدودیت و بستن حسابهای کاربری با کمترین بهانه وجود داشته و دارد و به رغم مذاکراتی که بین نماینده کاربران(نیکوتین و ...) برای رفع این محدودیت ها داشتیم باز ما شاهد این مشکلات هستیم . بالاترين مدّتی است كه علاوه بر بستن حساب بسیاری از کابران و عدم اجازه باز کردن حساب دوباره و کنترل و محدودیت های دیگر؛ لينك گذارى از سايت های مخالف جمهوری اسلامی را بدون ذكر هيچگونه توجيه و علتي مسدود كرده و اين آزادی از كاربران سلب شده است كه بارز ترين آن سايت يك سازمان رسمی است كه حتی در سنا و كنگره آمريكا و پارلمان اروپا و ... فعاليتهای بسيار و حمايتهای فراوانی در عرصه سياسی – اجتماعی و حقوقی در دنيای سياسی امريكا و اروپا دارد و چهره های بسيار برجسته از جمله سياستمداران و خبرنگاران خبرگزاری های رسمی و معتبر به اين سايت مراجعه و رسما از اين سايت به عنوان مرجع خبری استفاده ميكنند. سايت مجاهدين به عنوان اپوزسيون رسمی حکومت ايران شناخته می شود و بالاترين اين سايت را درست در روز برگزاری انتخابات حکومتی در ایران مسدود كرده است! 
جالب اينجاست كه عده ای از کاربران از مسئولین بالاترین در بالاچه پشتیبانی پرسیده اند علت مسدود كردن سايت اپوزیسیون چیست؟ یکی از بالايارها نوشته اند بستن این سایت نه بخاطر دیدگاه فکری بلکه رعایت نکردن قوانین بالاترین بوده است!
همه میدانیم که کاربران با دیدگاههای مختلف از منابع خبری گوناگون به بالاترین لینک ارسال می کنند و نقض قوانین توسط کاربران به منبع خبری مربوط نمیشود و نمی توان سایتی را بخاطر خطای کاربران غیر مجاز کرد. بنابر این جوابیه این بالایار یک دلیل و توضیح قانع کننده نیست.
به قول معروف: گنه كرد در بلخ آهنگري
به شوشتر زدند گردن مسگري
خوب اگر واقعا درست مي گوييد این نقض قوانین توسط کاربران را توضیح دهید.کما اینکه شما مدتهاست حسابهای بسیاری از کاربران هوادار مجاهدین را بسته اید و اجازه بازگشایی دوباره هم به آنها نداده اید. ولی چرا يك سايت پر بيننده را مي بنديد؟ در فضای مجازی بسیار از سایتها و یا خدمات دهنده ها ، درصورت مشاهده تخلف ازکاربری ابتدا برای اویک اخطار می فرستند و اگر خطا تکرار شد قطع میشود . ولی متاسفانه دراین گونه موارد برخورد بالاترین «گیوتینی» میباشد.
یاد آوری میشود که در هر کشوری که هواداران مجاهدین حضور دارند و فعالیت می کنند و طبعا از امکانات اینترنتی و استفاده از فضای مجازی هم برخوردارند دست کم دهها نفر می توانند طبق قوانین این سایت در بالاترین فعالیت بکنند؛ در حالیکه واقعا اینطور نیست و شما حتی تحمل چند ده  کاربر آزادیخواه و هوادار مجاهدین را طبق قوانین اعلام شده خودتان ندارید و مدام حسابهای این کاربران را بسته یا می بندید.
اين عذر بدتر از گناه نشان بارزی است كه فرهنگ سانسور مخالفين جمهوری اسلامی، در كشور آمريكا كه مردم آن آزادی بيان را حق مسلم خود ميدانند و حساسند، نفوذ كرده است! آخر مگر سايت بالاترين كه در ايالات متحده آمريكا مستقر است بايد پيرو قوانين ايالات متحده و دنیای آزاد باشد و يا پیرو قوانین جمهوری اسلامی ؟!
اشتباه نشود من معتقد نیستم که سایت بالاترین یک سایت جمهوری اسلامی است ! ولی با مشاهده مواردی که فوقا ذکر شد به نظر من، میتواند برخی از عوامل رژيم در این سایت نفوذ کرده و سیاست های جمهوری اسلامی را دنبال میکنند. متاسفانه برغم این که بارها کاربران مختلف با افکار وایده های مختلف این مساله را بیان کرده اند ولی مديریت سایت اقدام کافی را در این رابطه نمیکند.
از مسئولين بالاترين انتظار ميرود كه شفاف سازی كنند و به اصل آزادی بيان احترام بگذارند.


پا ورقى:
 First Amendment The First Amendment guarantees freedoms concerning religion, expression, assembly, and the right to petition. It forbids Congress from both promoting one religion over others and also restricting an individual’s religious practices. It guarantees freedom of expression by prohibiting Congress from restricting the press or the rights of individuals to speak freely. It also guarantees the right of citizens to assemble peaceably and to petition their government