آن که گفت نه به رژیم ولایت فقیه و آنکه گفت آری.


گزارشي از پرونده قضايي عباس بادفر از اعضاي سابق مجاهدين خلق در زندان رجايي شهر كرج
به گزارش خبرگزاري هرانا - عباس بادفر، يکي از اعضاي جدا شده سازمان مجاهدين خلق با وجودي که تحت نظارت کميسارياي عالي پناهندگان قرار داشت از سوي دولت عراق به ايران استرداد شد و در دادگاه انقلاب به ۱۰ سال حبس تعزيري توام با تبعيد به زندان رجايي شهر کرج محکوم شد.
عباس بادفر فرزند عبدالکريم ۲۹ ساله زنداني سياسي بند ۱۲ زن

دان رجايي شهر کرج، در اواخر پاييز سال ۱۳۸۷ از قرارگاه موسوم به اشرف واقع در عراق که محل اقامت اعضاي سازمان مجاهدين بوده است خارج شد و خود را تحويل نيروهاي آمريکايي داد.

در نهايت نيروهاي امنيت ملي عراق پس از مصاحبه وي با کميسارياي عالي پناهندگان و علي رغم اينکه تحت حمايت آن سازمان قرار داشت وي را در تاريخ ۶ ارديبهشت ماه سال ۱۳۸۸ به ايران مسترد کردند.

به محض ورود به ايران عباس بادفر بازداشت و به بند ۲-الف در زندان اوين منتقل مي‌شود. در اين بند وي مدت ۳ ماه را در سلول انفرادي سپري مي‌کند و مامورين از وي مي‌خواهند تا بر عليه موضع پيشين خود و سازمان مطبوعش مصاحبه تلويزيوني انجام دهد.

پس از اينکه عباس بادفر حاضر به انجام مصاحبه و همکاري با اطلاعات سپاه نمي‌شود، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به رياست قاضي مقيسه محاکمه و به ۱۰ سال حبس تعزيري به همراه تبعيد به يکي از زندانهاي کرج محکوم مي‌شود و اين حکم در شعبه ۳۶ تجديد نظر به تاييد مي‌رسد.

اين شهروند بلوچ در حالي به تحمل ۱۰ سال حبس تعزيري محکوم شده است که پيش‌تر مقامات امنيتي و مسئولين قضايي در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کردند: "اگر اعضاي جدا شده اين سازمان به دامان نظام جمهوري اسلامي ايران بازگردند برنامه‌اي براي پذيرش آن‌ها وجود دارد و عطوفت اسلامي شامل حال آن‌ها مي‌شود."

عباس بادفر که اکنون نزديک به ۴ سال را در زندان سپري کرده است، بدليل اينکه خانواده‌اش در شهر ايرانشهر واقع در سيستان و بلوچستان زندگي مي‌کنند، عملا از ملاقات با بستگانش نيز محروم است.

گفتني است، وي در بهار و تابستان سال ۹۰ نيز به مدت ۵ ماه به سلولهاي انفرادي بند ۲۰۹ زندان اوين منتقل مي‌شود و تحت فشار براي انجام مصاحبه تلويزيوني قرار مي‌گيرد.»
گفتني است كه رژيم جمهوري اسلامي كساني كه به همكاري با وزارت اطلاعات تن ميدهند را چگونه به سرعت برايشان پاسپورت صادر و حتي به اروپا اعزام مي كند. به يك افشاگري در باره جدا شده ديگري از مجاهدين به نام بتول سلطاني توجه كنيد:
«بتول سلطاني سِدِه» در 15 آذر 85 (5 دسامبر2006) به مبارزه پشت كرد و به تيف تحت كنترل نيروهاي آمريكايي در عراق رفت. در تيف وي در ارتباط با شبكه وزارت اطلاعات در آنجا قرارگرفت و عضو گيري شد . در ديماه همان سال تحت نظارت صليب سرخ بين المللي به ايران تحت حاكميت آخوندها رفت و توسط وزارت اطلاعات براي اجراي مأموريتهاي محوله در عراق و در اروپا عليه مقاومت و به خصوص عليه مجاهدان اشرف، توجيه گرديد و آموزشهاي لازم را دريافت نمود. در عرض سه هفته از تاريخ ورودش به ايران، وزارت اطلاعات در تاريخ 4 فوريه 2008 در اصفهان پاسپورتي به شماره T12816605 برايش صادر كرد و در اختيارش قرار داد.
بتول سلطاني سده 6 روز بعد از صدور پاسپورت، يعني در 21 بهمن 86 به عراق اعزام گرديد و وارد فرودگاه بغداد شد و در همان روز براي اجراي مأموريتش به ورودي اشرف رفت . مأمور و مأموريت رسوايي كه در همان ساعات اول، ماهيتش برملا شد، و به سرعت، صاحب كار اصلي، يعني گشتاپوي آخوندي را لو داد. به همين دليل، نيروهاي امريكايي مسؤل حفاظت اشرف، بتول سلطاني را از محدوده حفاظتي اشرف، دور كرده و به پليس عراق معرفي كردند.
در دوم خرداد 87 (22 مي 2008) سفارت رژيم آخوندي در بغداد يك كنفرانس مطبوعاتي براي بتول سلطاني گذاشت و او اتهامات و ياوه هاي رژيم عليه مجاهدين را تكراركرد.
بتول سلطاني پس از انجام ماموريتهايش در عراق به اروپا فرستاده شد و در كشورهاي اروپايي مأموريتهاي متعددي منجمله شيطان سازي عليه مجاهدين در مصاحبه با سايتهاي وزارت اطلاعات را در كنار ديگر مزدوران رژيم انجام داده است.
منبع: سايت پاسارگاد سيتي